Тенисерата Ана Ивановиќ го прослави 30-тиот роденден во Белград, а ведаш по тоа таа со својот сопруг замина на романтична прошетка низ Рим.

За лежерната прошетка Ана одбра стилска комбинација од здолниште, црн џемпер и кратки чизмички, а црвената марама го одвлекуваше целото внимание.

Ana Ivanovic with husband on vacation in Rome -10Ana Ivanovic with husband on vacation in RomeAna Ivanovic with husband on vacation in Rome -03

СПОДЕЛИ