Славната актерка Деми Мур беше дел од ѕвездите кои присуствуваа на премиерното прикажување на филмот „Rough Night“ во Њујорк.

54-годишната актерка ја покажа својата одлична фигура во колоритна креација од Диор. Долгиот фустан, таа го комбинираше со обувки од Џузепе Ѕаноти.

СПОДЕЛИ