Славниот модел Криси Тиген го придружуваше спругот Џон Леџенд на доделување на Tony Awards, кое синоќа се одржа во Њујорк.

На црвениот тепих, 31-годишната ѕвезда се појави во фустан кој ѝ ги оцртуваше обилините. Бело-златната креација е дело на дизајнерката Памела Роланд.

СПОДЕЛИ