Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо стана татко по четврти пат. Роналдо и неговата девојка Џорџина Родригез ја дочекаа ќеркичката Алана Мартина.

Ова е втора ќерка на славниот Португалец кој веќе има и два сина.

Тој ја сподели среќната вест со своите фанови преку социјалната мрежа Instagram.

A Alana Martina acaba de nascer! Tanto a Geo como a Alana estão muito bem! Estamos todos muito felizes! ❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

СПОДЕЛИ