Пред еден месец, принцот Карл Филип и принцезата Софија го добија своето второ дете. Шведскиот кралски пар сподели официјални фотографии со двете мали синчиња.

На нив, 38-годишниот принц и 32-годишната принцеза позираат со едномесечниот Габриел и едногодишниот Александар.

Фотографиите се дело на Ерика Гердемарк, а се направени во кралската палата во Стокхолм.

Карл Филип и Софија

Карл Филип и Софија

СПОДЕЛИ