Филмската екипа, која стои зад диниевиот хит „Frozen“, го објави првиот трејлер за новото продолжение на филмот.

„Olaf’s Frozen Adventure“ го става во фокусот снешкото Олаф, кој се обидува да ги пронајде најдобрите празнични традиции за своите пријателки Елза и Ана. 21-минутното видео ќе излезе во декември.

СПОДЕЛИ