Популарната пејачка Селена Гомез глуми средношколка, двајцата родители на девојката и професорка во спотот за новата песна „Bad Liar“.

Музичкото видео е снимено во стилот на 70-тите години, а е режирано од Џеси Перез. На крајот, има краток тизер за следниот сингл на Гомез, насловен „Fetish“.

СПОДЕЛИ