Британското кралско семејство од балконот на Бакингемската палата ја набљудуваше прославата по повод роденденот на кралицата Елизабета.

Војвотката Кетрин со широка насмевка ја проследи церемонијата „Trooping the Colour“ покрај двете мали дечиња и принцот Вилијам.

Облечена во розова креација од Александар МекКвин, 35-годишната сопруга на Вилијам ги забавуваше принцот Џорџ и принцезата Шаролот додека траеше воздушниот спектакл.

СПОДЕЛИ